SVJETSKO PRVENSTVO

16. SIJEèNJA 2009. 22:45h

Tablice i rezultati svih skupina i utakmica

Foto

Sport
0

Tekst

Pregled svih skupina i rezultati svih utakmica odigranih na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Hrvatskoj.

POLUFINALE

30. siječnja (SPLIT)

Francuska     :          Danska        27:22

30. siječnja (ZAGREB)

Hrvatska       :          Poljska        29:23

SKUPINA I (Zagreb)

24. siječnja

Slovačka       :          Južna Koreja 23:20

Francuska      :          Å vedska       28:21

Hrvatska       :          Ma?arska      27:22

25. siječnja

Ma?arska      :          Å vedska        31:30

Francuska     :          Južna Koreja  30:21

Hrvatska       :          Slovačka       31:25

27. siječnja

Ma?arska      :          Južna Koreja  28:27

Å vedska        :         Slovačka        27:26

Hrvatska       :         Francuska       22:19

TABLICA:

1. Hrvatska   (+4)    3  3  0  0 10

2. Francuska (+4)    3  2  0  1  8

3. Ma?arska   (+1)   3  2  0  1  5

4. Å vedska              3  1  0  2  4

5. Slovačka   (+1)    3  1  0  2  3   

6. Južna Koreja        3  0  0  3  0

SKUPINA II (Zadar)

24. siječnja

NorveÅ¡ka       :           Makedonija 29:27

Njemačka      :           Srbija         35:35

Poljska          :           Danska       32:28

25. siječnja

Poljska         :           Srbija          35:23

NorveÅ¡ka      :           Njemačka    25:24

Danska         :          Makedonija   32:24

27. siječnja

Srbija            :          Makedonija   32:28

Danska          :          Njemačka    27:25

Poljska           :          NorveÅ¡ka    31:30

TABLICA:

1. Danska       (+4)    3  2  0  1   8

2. Poljska                  3  3  0  0   6

3. Njemačka    (+4)    3  0  1  2   5

4. Srbija         (+2)     3  1  1  1   5

5. NorveÅ¡ka               3  2  0   1   4

6. Makedonija  (+2)    3  0  0   3   2

SKUPINA A (Osijek)

17. siječnja

Slovačka         :          Argentina   27:25

Ma?arska        :          Australija   41:17

Francuska       :          Rumunjska  31:21

18. siječnja

Slovačka        :          Australija    47:12

Rumunjska     :         Ma?arska     27:30

Argentina       :          Francuska   26:33

19. siječnja

Rumunjska     :         Argentina     30:26

Ma?arska       :         Slovačka      24:24

Francuska      :         Australija     42:11

21. siječnja

Australija       :         Rumunjska   20:40

Ma?arska       :         Argentina     31:20        

Slovačka        :         Francuska    26:35

22. siječnja

Argentina       :          Australija    36:16

Slovačka        :          Rumunjska 28:23

Francuska       :         Ma?arska    27:22

TABLICA:

1. Francuska       5  5  0  0  168:107 10

2. Ma?arska        5  3  1  1  148:110  7

3. Slovačka         5  3  1  1  152:119  7 

4. Rumunjska      5  2  0  3  141:135  4

5. Argentina        5  1  0   4  133:137  2

6. Australija        5   0  0  5   76:206   0

SKUPINA B (Split)

16. siječnja

Hrvatska          :           Južna Koreja   27:26

17. siječnja

Å panjolska       :           Kuvajt            47:17

Å vedska           :           Kuba              41:14

18. siječnja

Kuba               :          Å panjolska        20:45

Južna Koreja    :          Å vedska           25:31     

Kuvajt             :          Hrvatska           21:40

19. siječnja

Južna Koreja    :          Kuvajt              34:19

Hrvatska          :          Kuba                41:20

Å panjolska       :          Å vedska           30:34

21. siječnja

Kuba              :           Južna Koreja      26:31

Å vedska         :           Kuvajt               30:19     

Hrvatska        :           Å panjolska         32:22

22. siječnja

Kuba              :            Kuvajt              26:23

Južna Koreja   :           Å panjolska        24:23

Hrvatska         :           Å vedska           30:26

TABLICA:

1. Hrvatska        5   5   0  0   169:115 10

2. Å vedska        5    4  0   1  162:118   8

3. Južna Koreja  5   3   0   2  140:126   4

4. Å panjolska     5   2   0   3  167:127  4

5. Kuba             5   1   0   4  106:178  2

6. Kuvajt           5   0   0   5   99:166   0

SKUPINA C (Varaždin)

17. siječnja

Poljska            :           Alžir     39:22

Njemačka        :           Rusija   26:26

Makedonija      :           Tunis    24:25

18.siječnja

Makedonija     :           Alžir         32:19

Tunis             :            Njemačka 24:26 

Rusija            :            Poljska     22:24

19. siječnja

Poljska           :           Makedonija 29:30

Njemačka       :           Alžir           32:20

Rusija             :          Tunis          36:31

21. siječnja

Alžir              :            Rusija         28:29

Makedonija    :           Njemačka    23:33

Poljska          :           Tunis           31:27

22. siječnja

Makedonija    :           Rusija          36:30

Njemačka      :           Poljska         30:23

Tunis             :          Alžir              36:25

TABLICA:

1. Njemačka       5  4  1  0   147:116   7

2. Makedonija     5  3  0  2   135:136   6

3. Poljska           5   3  0 2   146:134   6

4. Rusija            5   2  1  2   143:145   5

5. Tunis             5   2  0  3   154:142   4

6. Alžir              5   0  0   5   114:168   0

SKUPINA D (Poreč)

17. siječnja

NorveÅ¡ka         :           Saudijska Arabija    39:23

Egipat              :           Srbija                    22:30

Danska            :           Brazil                     40:27

18.siječnja

Brazil                  :        NorveÅ¡ka              21:39

Saudijska Arabija :        Egipat                  18:26

Srbija                  :        Danska                36:37

19. siječnja

Brazil                   :        Srbija                  32:30

NorveÅ¡ka             :        Egipat                  30:20

Danska                :        Saudijska Arabija 32:13

21. siječnja

Saudijska Arabija  :        Brazil                  24:26

NorveÅ¡ka             :         Srbija                 26:27

Egipat                  :         Danska              17:26

22. siječnja

Srbija                  :         Saudijska Arabija 38:29

Egipat                  :        Brazil                   25:22

Danska                :        NorveÅ¡ka             32:28

TABLICA:

1. Danska         5  5  0  0   167:121   8

2. Srbija           5  3  0  2   161:146   6

3. NorveÅ¡ka      5  3  0  2   162:122   6

4. Egipat           5  2  0  3   110:126   4

5. Brazil            5  2  0  3   128:158   4

6. S.Arabija       5  0  0  5   107:161   0

 

  • Intervju: Mirna Šitum (drugi dio)

    Profesoricu Mirnu Šitum, proèelnicu za zdravstvo grada Zagreba, najavili smo prije desetak dana kao HDZ-ov tajni adut u utrci za gradonaèelnicu Zagreba ako se Zagrebu dogode prijevremeni izbori. Ugledna doktorica, sveuèilišna profesorica, èlanica HAZU-a, dragovoljka Domovinskog rata koja je ranjena na prvoj crti bojišnice i koja od nedavno savladava i komunalne probleme kao predsjednica Nadzornog odbora Zagrebaèkog holdinga èinila se kao idealna osoba za tu politièku bitku. No, u velikom razgovoru za portal dalje.com u kojem prièa o svom životnom, znanstvenom i ratnom putu otkriva kako u politici ipak ima neke druge planove. HDZ-u, èija je èlanica, spremna se odazvati, ako je pozovu. Ali za neke druge dužnosti.

  • Intervju: Mirna Šitum (prvi dio)
  • Ella Henderson: Hold on, we are going home
  • Video koji je pogledan više od 6 milijuna puta!