Pivarićev prekrasan pogodak širom otvorio vrata Lige prvaka Dinamu

Foto

Dinamo pobijedio ...
0

Tekst

Nogometaši Dinama napravili su veliki korak prema plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka pobijedivši u srijedu na Elbasan Areni domaći Skenderbeu 2-1 (0-1).

Albanski prvak poveo je u 37. minuti pogotkom Shkembija, izjednačio je u 66. minuti Soudani, a slavlje Dinamu prekrasnim golom u sučevom vremenu donio je Josip Pivarić.

U prvom poluvremenu su nogometaši hrvatskog prvaka propustili brojne prigode za svladavanje domaćeg vratara, u čemu je prednjačio mladi napadač Armin Hodžić. Kazna za propušteno uslijedila je u 37. minuti kad je 36-godišnji kapetan Skenderbeua Bledi Shkembi iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora svladao Eduarda. Portugalski čuvar Dinamove mreže pritom je loše reagirao i sukrivac je za vodeći pogodak albanskog prvaka. Tih 1-0 bio je i rezultat prvog poluvremena.

Igrači Skenderbeua su u početnom dijelu drugog poluvremena nekoliko puta opasno zaprijetili Dinamovom vrataru, ali ih je nepreciznost u završnici spriječila u povećanju vodstva.
U 66. minuti Dinamo je prelijepom akcijom došao do izjednačenja. Rog je na vrhu kaznenog prostora petom proslijedio loptu za Pjacu koji je ubacio u sredinu, gdje je neometan čekao Soudani. Alžirac je postavio nogu i s pet metara loptu poslao u nebranjenu mrežu. Do 90. minute Dinamovi nogometaši još su stvorili nekoliko izglednih prilika, Domagoj Antolić je pogodio i vratnicu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.
No, onda je zabljesnuo Josip Pivarić u trećoj minuti sučeve nadoknade, kad je s 20-ak metara preciznim i snažnim udarcem pogodio lijevi gornji kut albanskih vrata za konačnih 2-1.
Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak 25. kolovoza na stadionu Maksimir, s početkom u 20.45 sati, kada bi Dinamo trebao potvrditi plasman među 32 kluba koji će se ove sezone natjecati u Ligi prvaka.

Vie pogledajte u fotogaleriji Dinamo pobijedio u Albaniji 2:1

• Intervju: Mirna Šitum (drugi dio)

Profesoricu Mirnu Šitum, pročelnicu za zdravstvo grada Zagreba, najavili smo prije desetak dana kao HDZ-ov tajni adut u utrci za gradonačelnicu Zagreba ako se Zagrebu dogode prijevremeni izbori. Ugledna doktorica, sveučilišna profesorica, članica HAZU-a, dragovoljka Domovinskog rata koja je ranjena na prvoj crti bojišnice i koja od nedavno savladava i komunalne probleme kao predsjednica Nadzornog odbora Zagrebačkog holdinga činila se kao idealna osoba za tu političku bitku. No, u velikom razgovoru za portal dalje.com u kojem priča o svom životnom, znanstvenom i ratnom putu otkriva kako u politici ipak ima neke druge planove. HDZ-u, čija je članica, spremna se odazvati, ako je pozovu. Ali za neke druge dužnosti.

• Intervju: Mirna Šitum (prvi dio)
  • Ella Henderson: Hold on, we are going home
  • Video koji je pogledan više od 6 milijuna puta!