LIGA PRVAKA Pašalić zabio jedini gol u visokom porazu Monaka od Valencije

Foto

Sport
0

Tekst

Nogometaši Monaca trebat će nadoknaditi dva pogotka zaostatka u uzvratu, nakon što su u srijedu na gostovanju u Valenciji poraženi 3-1 u prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka.

Hrvatskog reprezentativnog vratara Danijela Subašića svladali su Rodrigo (4), Parejo (59) i Feghouli (86), a gol nade za klub iz Kneževine postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić u 49. minuti.

Veliki korak prema Ligi prvaka napravio je ukrajinski Šahtar koji je s 1-0 slavio protiv Rapida u Beču. Pobjednički pogodak postigao je Marlos u 44. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna igrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, a bivši reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u 80. minuti.
Celtic je na poluvremenu u Glasgowu vodio 2-0 protiv Malmoa pogocima Griffithsa (3) i Bittona (10). Griffiths je u 62. minuti donio domaćima vodstvo 3-1, koje su Škoti držali do 5. minute sučeve nadoknade. Tada su Šveđani zahvaljujući dvostrukom strijelcu Bergetu stigli do obećavajućeg, minimalnog poraza (2-3).
Basel je na svom stadionu do šeste minute sučeva vremena držao vodstvo 2-1, a onda ih je šokirao Zehavi (31, 90+6), dvostruki strijelac za Maccabi iz Tel Aviva te postavio konačnih 2-2. Za Švicarce su pogotke postigli Delagado (39) i Embolo (88).
Uzvratne utakmice na rasporedu su u utorak, 25. kolovoza.

Rezultati prvih susreta završne runde kvalifikacija za plasman u nogometnu Ligu prvaka:

Srijeda, 19. kolovoza:

Skenderbeu (Alb) - DINAMO (HRV)               1-2 ( Shkembi 37 / Soudani 66, Pivarić 90+3)

Celtic (Ško) - Malmo (Šve)                              3-2 (Griffiths 3,61, Biton 10 /  Berget 52, 90+5)

Basel (Švi) - Maccabi Tel Aviv (Izr)                  2-2 (Delgado 39-11m, Embolo 88 / Zahavi 31, 90+6)

Rapid Beč (Aut) - Šahtar (Ukr)                         0-1 (Marlos 44)

Valencia (Špa) - Monaco (Fra)                         3-1 (Rodrigo 4, Parejo 59, Feghouli 86 / Pašalić 49)

Igrano u utorak, 18. kolovoza:

Astana (Kaz) - Apoel (Cip)                                1-0 (Dholčijev 14)

BATE Borisov (Bje) - Partizan (Srb)                    1-0  (Gordejčuk 75)

Lazio (Ita) - Bayer Leverkusen (Njem)               1-0 (Keita 77)

Manchester United (Eng) - Club Brugge (Bel)   3-1 (Depay 13, 43, Fellaini 90+4 / Carrick 8-ag)

Sporting (Por) - CSKA Moskva (Rus)                  2-1 (Gutierrez 12, Slimani 82 / Doumbia 40)

• Intervju: Mirna Šitum (drugi dio)

Profesoricu Mirnu Šitum, pročelnicu za zdravstvo grada Zagreba, najavili smo prije desetak dana kao HDZ-ov tajni adut u utrci za gradonačelnicu Zagreba ako se Zagrebu dogode prijevremeni izbori. Ugledna doktorica, sveučilišna profesorica, članica HAZU-a, dragovoljka Domovinskog rata koja je ranjena na prvoj crti bojišnice i koja od nedavno savladava i komunalne probleme kao predsjednica Nadzornog odbora Zagrebačkog holdinga činila se kao idealna osoba za tu političku bitku. No, u velikom razgovoru za portal dalje.com u kojem priča o svom životnom, znanstvenom i ratnom putu otkriva kako u politici ipak ima neke druge planove. HDZ-u, čija je članica, spremna se odazvati, ako je pozovu. Ali za neke druge dužnosti.

• Intervju: Mirna Šitum (prvi dio)
  • Ella Henderson: Hold on, we are going home
  • Video koji je pogledan više od 6 milijuna puta!