Foto

Sport
0

Tekst

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. U susretu 4. kola D skupine pobijedila je Egipat 24:20 (11:9) upisavši i četvrtu pobjedu.

Današnjim trijumfom Hrvatska je osigurala najmanje drugo mjesto u skupini, a za prvu poziciju borit će se protiv Španjolske u subotu u 19.00 sati u Madridu. U slučaju neodlučenog ishoda 'jedinica' bi pripala Španjolcima zbog bolje razlike pogodaka.

Nakon Australije, Alžira i Ma?arske, hrvatski rukometaši su porazili i Egipat ostavši uz domaćin Španjolsku, te Sloveniju, Francusku i Dansku jedina ekipa s maksimalnim brojem bodova. Hrvatska protiv Egipra nije briljirala, posebice u prvom dijelu, no pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno. Tijekom prvog poluvremena odabranici Slavka Goluže su imali do četri gola plusa, me?utim na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 11:9. U nastavku Hrvatska je dodala 'gas' i vrlo brzo došla do plus šest (15:9), a zatim i do osam golova viška (20:12). U završnici utakmice Goluža je pružio priliku mladim snagama, pa je Egipat uspio ublažiti poraz.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Manuel Štrlek i Ivan čupić sa po četiri gola, dok je Mirko Alilović sakupio 15 obrana. Egipat su predvodili Ahmed Mostafa sa osam i Mohamed Mamdouh sa pet pogodaka.

Pobjedu hrvatskih rukometaša na tribinama dvorane 'Caja Magica' pratio je veznjak hrvatske nogometne reprezentacije i Real Madrida Luka Modrić sa suprugom, te Ivano Balić kojeg Goluža nije vodio na svjetsku smotru.

U ostalim susretima iz naše skupine Španjolska je pobijedila Ma?arsku 28:22, dok je Alžir bio bolji od Australije 39:15.

Na ljestvici vode Španjolska i Hrvatska sa po osam bodova, Ma?arska ima četiri, Alžir tri, a Egipat jedan bod. Na začelju je Australija bez bodova.

U susretima posljednjeg, petog kola u petak, 19. siječnja sastaju se Egipat - Australija (16:45), Hrvatska - Španjolska (19:00) i Ma?arska - Alžir (21:15).

HRVATSKA - EGIPAT 24:20 (11:9)

MADRID. Dvorana Caja Magica; Suci: Nikolov, Načevski (Makedonija)

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Štrlek 4, ćupić 4 (2), Vori 1, Bičanić 2, Kopljar 4, Duvnjak 2, Šprem 1, Horvat 2, Musa, Gojun 2, Mandalinić 2, Vuković, Stepančić

EGIPAT: Mostafa, Mahmoud; Elsweidy, M.Ahmed, Hassan 3, A.Ahmed, Abdelrahman, Hesham, Alaa 2, Gamal, I.Mohamed, Mostafa 8 (2), H.Mohamed, Zein 2, Mamdouh 5, Hisham

ISKLJUčENJA: Hrvatska - 8 minuta, Egipat - 10 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Egipat 2 (2)