KUP ŠPANJOLSKE

2. SIJENJA 2008. 22:20h

Barcelona se osramotila na Nou Campu

Tekst

Momčad Barcelone osramotila se na Nou Campu odigravši samo 2-2 protiv trećeligaša Alcoyana.

Momčad Barcelone plasirala se u osminu finala Kupa kralja, ali je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala protiv trećeligaša Alcoyana odigrala tek 2-2 na Nou Campu.

Momčad trenera Franka Rijkaarda očito je olako shvatila ovu utakmicu, budući da je već u prvom susretu protiv Alcoyana u gostima pobijedila s 3-0, i večeras je trebalo samo odraditi uzvrat i potvrditi plasman me?u 16 najboljih.

Rijkaard je na Nou Campu izveo postavu s dosta stalnih ili povremenih prvotimaca u sastavu (Puyol, Thuram, Deco, Krkić, Dos Santos, Gudjohnsen), u kojoj, shodno najavama, nije bilo ozlije?enog Ronaldinha. Barca je povela 2-0 golovima Santiaga Ezguerra u 2. i 10. minuti. Me?utim, gosti su u nastavku stigli ''do boda'' zahvaljujući pogocima Perone u 67. minuti iz jedanaesterca i Arnaua u 89. minuti.

Plasman u osminu finala osigurao je i Getafe, koji je na svom terenu svladao Burgos 4-1, i tako potvrdio 1-0 pobjedu iz prvog susreta. Večeras će se odigrati još 12 uzvratnih utakmica šsenaestine finala Kupa kralja...

Kup kralja, šesnaestina finala, uzvratne utakmice (u zagradama su rezultati prvih susreta):

Getafe – Burgos 4-1 (1-0)

Barcelona – Alcoyano 2-2 (3-0)

• Intervju: Mirna itum (drugi dio)

Profesoricu Mirnu itum, proelnicu za zdravstvo grada Zagreba, najavili smo prije desetak dana kao HDZ-ov tajni adut u utrci za gradonaelnicu Zagreba ako se Zagrebu dogode prijevremeni izbori. Ugledna doktorica, sveuilina profesorica, lanica HAZU-a, dragovoljka Domovinskog rata koja je ranjena na prvoj crti bojinice i koja od nedavno savladava i komunalne probleme kao predsjednica Nadzornog odbora Zagrebakog holdinga inila se kao idealna osoba za tu politiku bitku. No, u velikom razgovoru za portal dalje.com u kojem pria o svom ivotnom, znanstvenom i ratnom putu otkriva kako u politici ipak ima neke druge planove. HDZ-u, ija je lanica, spremna se odazvati, ako je pozovu. Ali za neke druge dunosti.

• Intervju: Mirna itum (prvi dio)
  • Ella Henderson: Hold on, we are going home
  • Video koji je pogledan vie od 6 milijuna puta!